KÜÇÜK PRENS'İN PEŞİNDE - PROF. DR. HASAN BACANLI

Fatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesi öğretim görevlilerinden Prof. Dr. Hasan Bacanlı "Küçük Prens'in Peşinde" adlı bir güzel kitap kaleme aldı. Kitap resimleri Elif Bilgin tarafından çizildi. Ve Genç Kaknüs yayınları tarafından neşredildi.

Küçük Prens severlere tavsiye olunur.

Fransız yazar ve pilot Antoine de Saint-Exupéry'nin kaleme aldığı, 1943 yılında yayımlanan Küçük Prens, tüm dünyada küçük büyük milyonlarca kişinin beğenerek okuduğu bir eserdir. Hemen hemen bütün okuyucular, gezegenine döndükten sonra Küçük Prens'e ne olduğunu merak eder. İşte bu kitap da Küçük Prens'i bulmak için Afrika'ya giden bir eğitim psikolojisi profesörünün hikâyesi.
Yazar Küçük Prens'in peşine düşmesiyle başlar söze. Afrika'daki bir mağarada bir haftalık bir bekleyişin ardından Küçük Prens'le karşılaşır. Yaşamdan ölüme çeşitli konularda konuşurlar. Küçük Prens, o güne kadar tanıdığı insanlardan bahseder. Bir süre konuştuktan ve birlikte vakit geçirdikten sonra her ikisi de Küçük Prens'in büyümüş olduğunu fark eder.
Gülümsedim. 'Bu yüzden önce pilotla karşılaştın,' dedim. 'Herkesin sırası var. Pilotla karşılaştığında küçük bir çocuktun. Ama şimdi biraz büyümüş gibisin. Benimle karşılaşmak için biraz daha görmüş geçirmiş olman gerekiyordu demek ki.'
Öğretmenler pilotlardan sonra gelir.
Exupéry'nin hikâyeleri tadında bir kitap. Küçük Prens'in peşinden gitmek isteyenler için...

Yorumlar

Müfîd Ne Demektir?

İfâde eden, meramı güzel anlatan. Mânalı, mânidâr. Faydalı, faydayı mucib olan. Mütâlâsından istifade olunan.